FAQ

Zapoznaj się z F.A.Q

Często zadawane pytania

Czy spotkanie „Jak zostać rentierem” to spotkanie jednorazowe?

Nie. To dopiero początek finansowego rozwoju. Następnym krokiem jest szkolenie płatne, po którym masz odpowiednią wiedzę do lepszego zarządzania swoimi finansami. Co dalej? Indywidualny Coaching finansowy, ale o tym porozmawiamy innym razem 🙂

Czy spotkania „Jak zostać rentierem” się powtarzają?

Tak. Spotkania „jak zostać rentierem” powtarzam co jakiś czas w różnych miastach w Polsce (Łódź, Warszawa, Katowice). Dlaczego? Bo chcę dotrzeć z moją wiedzą do jak największej liczby Polaków. Każdy ma do niej prawo.

Dlaczego inwestycje, z których można zarobić 7% są lepsze niż te, z których można zarobić więcej?

Odpowiedź jest prosta. 7% regularnie, to więcej, niż 20% nieregularnie i z dużym ryzykiem.

Czy jest miejsce w sieci, gdzie można zobaczyć Pana wykłady?

Tak. Krótkie filmiki można zobaczyć w mojej bazie wiedzy. Jest też dostępny profesjonalny kurs video, gdzie w 30 minut omawiam najważniejsze przekonania i mechanizmy w finansach. Aby zobaczyć video należy podać adres e-mail i zapisać się na stronie Szkolenia na samym dole strony.

Czego dowiem się na szkoleniu „Jak zostać rentierem”?

Jestem praktykiem z prawie 30 letnim doświadczeniem w branży. Przekazuję wiedzę, która pozwala zabezpieczyć siebie oraz rodzinę.

Czy żeby zostać rentierem trzeba pracować 25 lat?

To zależy. Jak zaczniesz jutro, to trochę to potrwa, ale nagroda jest warta gry. Jak zacząłeś już jakiś czas temu, to będzie prościej. Ja potrzebowałem 1.5 roku, żeby zacząć inwestować. Dlatego każdy może zostać rentierem, ale… trzeba podejmować mądre decyzje. Ja w tym pomagam, dając konkretne rozwiązania.

Jak wygląda Pana doświadczenie?

Zacząłem przygodę z finansami 28 lat temu w Niemczech (od 7 lat w Polsce). Zrobiłem około 28 000 indywidualnych spotkań o finansach, co daje 100 000
godzin rozmów o finansach. Czy muszę coś dodawać? Współpracowałem z różnymi ekspertami w finansach na poziomie światowym, m.in. z Bodo Schaferem.

Jakie są Pana sukcesy?

Już w 1988 roku byłem niezależny finansowo. Stworzyłem klub bogatego rentiera i dzięki temu mam wielu wychowanków, których wspieram na każdym kroku finansowym.

Jakie osoby przychodzą na Pana szkolenia?

Śmiało mogę powiedzieć, że już trochę świadome finansowo. Szukają tej wiedzy i są chłonni. Niektórzy już mają środki do zainwestowania, a inni zaczynają od 0. Są to zarówno tzw. single, jak i rodzice małych dzieci. Dojrzali, jak i młodzi. Miejsce jest dla każdego kto chce zadbać o swoje finanse i chętnie skorzysta z wiedzy. Każdy kto ma regularne dochody i chce zabezpieczyć siebie czy rodzinę otrzyma konkretne bezpieczne i skuteczne rozwiązania, bez angażowania swojego czasu i energii. Każdy otrzyma przez cały okres wsparcie w Klubie Bogaty Rentier.

Czy nie lepiej po prostu kupić obligacji?

Można kupić obligację, ale… Na tym trzeba się znać, wiedzieć jak szukać i na co zwrócić uwagę. Poza tym nikt się Tobą nie interesuje. Ja mam gotowe i sprawdzone rozwiązania. Opiekuję się Tobą podczas całego procesu inwestowania.

Kim według Pana jest rentier?

To osoba, która żyje z odsetek od zainwestowanego kapitału. Świadomie podejmuje swoje decyzje. Nie ma tutaj miejsca na „chybił-trafił”.

Czy na szkoleniu „Jak zostać rentierem” będzie można coś kupić?

W trakcie spotkania przedstawiam gotowe, sprawdzone rozwiązania finansowe, które działają. Po spotkaniu jest możliwość wykupienia coachingu finansowego.

Czy można zostać rentierem tak po prostu, bez wysiłku?

Nie, tak po prostu i bez wysiłku nie można. Są zasady, których trzeba przestrzegać. Uczę tego na swoich szkoleniach i spotkaniach.

Czy żeby zostać rentierem trzeba mieć już jakiś majątek?

Nie. Nie musisz mieć majątku, a musisz tylko chcieć. Ja pokazuję drogę i konkretne rozwiązania.

Co to jest klub bogatego rentiera?

To grupa praktyków, którzy nie dyskutują, a działają praktycznie. Podjęli decyzję i są w drodze. Klub to wskazówki, opieka i coaching. Stoję na straży i wyznaczam drogę.