Jak bezpiecznie pomnożyć kapitał?

Jak bezpiecznie pomnożyć kapitał?

Autor: Andrzej Spuła Sierpień 22, 2018
Andrzej Spuła

Czym są fundusze inwestycyjne?

To popularna na całym świecie forma pomnażania oszczędności przeznaczona zarówno dla osób, które nie dysponują dużym kapitałem i doświadczeniem finansowym, jak i dla zamożnych

Idea funduszu opiera się na zasadzie wspólnego inwestowania. Połączenie nawet niewielkich oszczędności wielu osób, daje potężny kapitał, którym zarządzają profesjonaliści.

Inwestując w funduszu mamy pewność, że naszymi pieniędzmi opiekuje się zespół wykwalifikowanych fachowców, którzy lokują środki na rynkach kapitałowych. Fundusze inwestycyjne podlegają mocno rozbudowanemu i restrykcyjnemu systemowi nadzoru i kontroli także ze strony urzędów państwowych takich jak np. Komisja Nadzoru Finansowego.

W czasach niepewnych emerytur, ledwie dyszącego systemu emerytalnego, należy sobie zdać sprawę, że tylko przez swoje dodatkowe inwestycje jesteśmy w stanie wzorem innych państw, zmienić tę sytuację najszybciej. Oczywiście musimy zacząć od tych, którzy mają tę świadomość, no i oczywiście środki, a do tego już myślą o jutrze, a nie tylko żyją dzisiejszym dniem.

Najlepiej zarabiający, w wieku 35 – 44 lat, w pełni aktywności zawodowej nie liczą na system emerytalny i obawiają się zupełnego krachu systemu. Coraz więcej Polaków jest świadomych, że pomnażanie oszczędności wymaga długofalowego podejścia, które nie poddaje się okresowym wahaniom koniunktury.

Ten aspekt omawiamy na naszych dwugodzinnych seminariach inwestycyjnych w szczególności. Przy braku doświadczenia i wiedzy finansowej wszelkie próby odgadywania „idealnego” momentu na inwestycje zazwyczaj kończą się bowiem źle. Dlatego tak ważne jest unikanie spekulowania własnymi oszczędnościami.

Zostawiamy pieczenie chleba piekarzom, strzyżenie fryzjerom, zdrowie oddajemy w ręce lekarzy. Dlaczego więc nie oprzeć się na specjalistach, kiedy chodzi o nasze oszczędności?

Nie możemy znać się na wszystkim, a ekonomia i finanse są szczególnie wymagającą i skomplikowaną dziedziną. Jeśli chcemy upodobnić się do zamożnych Europejczyków powinniśmy więcej inwestować, wykorzystując do tego instytucje i doradców, którzy się w tym specjalizują.

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych mitów o funduszach inwestycyjnych jest przekonanie, że wszystkie fundusze inwestują w najbardziej ryzykowne instrumenty.

To nieprawda. Istnieje cała gama funduszy. Zaczynając od tych inwestujących bardzo ostrożnie, kończąc na tych, które mają większy potencjał wypracowania zysków. Tylko zdrowa i rozsądna mieszanka tych funduszy daje nam możliwość wypracowania sporych zysków rocznie.

Dostrzegając kardynalne błędy naszego bardzo młodego rynku, pokazujemy na naszych seminariach finansowych organizowanych na terenie całej Polski, jak inwestować w fundusze inwestycyjne bezpieczniej. Korzystamy ze sprawdzonych strategii, w tym noblisty Harrego Markowittza. Przez to ryzyko całkowitego portfolio inwestycyjnego zostaje zredukowane przez kombinacje niskoskorelowanych klas aktywów inwestycyjnych.

Przykład: Akcje/Obligacje

Kombinacja 70 proc. Obligacji oraz 30 proc. funduszu akcji zwiększa szansę zysku o ok. 4 proc., przy takim samym ryzyku jak inwestując 100 proc. kapitału w obligacje. Możemy a nawet musimy inwestować swoje pieniądze w różnych funduszach. W Polsce mamy ok. 350 różnych funduszy otwartych, w Europie ok. 36 tys. Mając wieloletnie doświadczenie na rynkach zagranicznych polecam naszym klientom szeroką dywersyfikację w inwestowaniu swojego kapitału i korzystanie z funduszy inwestujących za granicą a dostępnych na naszym rynku, aby zminimalizować ryzyko a uzyskać zyski na poziomie 15 proc. Rocznie

Elastyczna strategia inwestowania

Drugi system polecany to Total Return: Utrzymanie Wartości + przyrost wartości = Total Return. W zależności od rozwoju sytuacji na rynkach fundusz inwestuje w akcje, obligacje, rynek pieniężny oraz instrumenty pochodne. Pieniądze klientów są zawsze inwestowane tam, gdzie generują największe zyski. Unikanie długich faz strat, profesjonalna koncepcja Total – Return dba o systematyczne zarządzanie ryzykiem – pozbawione ludzkich emocji.

Wysokie możliwości osiągnięcia wzrostu wartości

W pełni zautomatyzowany, podążający za trendami system komputerowy ARTS, analizuje na bieżąco ponad 17 tys. funduszy inwestycyjnych o zasięgu globalnym i wybiera zawsze te fundusze inwestycyjne, których trendy wzrostowe są najsilniejsze.

W ten sposób klient koncentruje się na swoich obowiązkach, a jego kapitał zarządzany jest od początku do końca przez specjalistów.

Średni zysk to ok. 10-15 proc. rocznie w zależności od wybranej strategii. Szczegóły omawiamy na naszych dwugodzinnych spotkaniach informacyjnych.

Dla klubowiczów i znajomych mamy bezpłatne zaproszenia na spotkania informacyjne do klubu biznesowego Pure Sky Club w Warszawie. Wystarczy dokonać rejestracji na stronie www.moneyc.pl z dopiskiem KIE.

Wszystkie informacje o terminach spotkań podane są na stronie internetowej www.moneyc.pl

Podziel się z innymi cenną wiedzą

Leave a Comment